I Niedziela Adwentu 29 listopada 2020

 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. 
 2. W Adwencie zachęcamy do uczestniczenia w Mszy Świętej w dni powszednie jako duchowe przygotowanie do Bożego Narodzenia. Zapraszamy również dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zwróćmy uwagę szczególnie na dzień spowiedzi.
 3. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. 
 4. W 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. O godz. 17.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi świętej w czasie trwania adoracji.
 5. W piątej i sobotę odwiedzimy chorych. W piątek od 9.00 mieszkających w Lubiszewie, Rukosinie, Stanisławiu i Szpęgawie; w sobotę od 10.00 mieszkających w Rokitkach i Śliwinach. 
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Najświętszemu Sercu Maryi. Wieczorem przed Mszą św. wypominki roczne za zmarłych, a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 20.00.
 7. Opłatek na stół wigilijny można otrzymać w zakrystii. W zakrystii można kupić świece Caritasu. 
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek  na rzecz Kościoła na Wschodzie. 
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Maksymilian Wicki. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
 10. 10.W związku ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych informujemy, że w naszym kościele jednocześnie  może przebywać 26 osób. Przypominam, że wszyscy przebywający w świątyni powinni mieć zasłonięte usta i nos. W związku z tym zachęcamy wiernych do uczestniczenie w Mszach św. w dni powszednie.
 11. 11.Msza św. transmitowana z naszego kościoła w każdą niedzielę o godzinie 9.30.
 12. 12.Spotkania dzieci I komunijnych w grudniu zostają odwołane.
W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;
 • w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła
 • w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.