II Niedziela Adwentu 6 grudnia 2020

 1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. 
 2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej adwentowej codziennie o godz 18.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.
 3. W tym roku nie odbędą się rekolekcje adwentowe. Zachęcamy jednak do przeżywania ich za pomocą rekolekcji głoszonych za pośrednictwem mediów. Każdy zapewne znajdzie dla siebie dogodny czas oraz sposób przeżycia rekolekcji. 
 4. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godzinie 18.00.  Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje na ten temat można znaleźć na stoliku z gazetami. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć na Mszy Świętej o godzinie 18.00. Godzina Łaski  połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu od 12.00 do 13.00. 
 5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Irena Pawłowska. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Pogrzeb w e wtorek o 11.00
 6. Opłatek na stół wigilijny oraz świece Caritas można otrzymać w zakrystii. 
 7. W związku ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych informujemy, że w naszym kościele jednocześnie  może przebywać 26 osób. Przypominam, że wszyscy przebywający w świątyni powinni mieć zasłonięte usta i nos. W związku z tym zachęcamy wiernych do uczestniczenie w Mszach św. w dni powszednie.
 8. Msza św. transmitowana z naszego kościoła w każdą niedzielę o godzinie 9.30. Link na stronie parafialnej. 
 9. 12 grudnia 2020 r o godz. 15:00 przed Świetlica Wiejską w Lubiszewie Sołectwo Stanisławie organizuje spotkanie ze św Mikołajem. Organizatorzy ogłaszają konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową oraz kartkę imieninową dla św Mikołaja.  Dzieci ozdoby te muszą wykonać w domu. Spotkanie odbędzie się zgodnie z reżimem sanitarnym.
 10. 10.Informację na temat tegorocznej kolędy podamy po wydaniu wskazań przez ks. biskupa.
W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.