III Niedziela Adwentu 13 grudnia 2020

 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
 2. W dniu 12 grudnia ks. bp. Ryszard Kasyna ustanowił w naszej parafii nowego nadzwyczajnego szafarza komunii św. - Pana Wojciecha Tocewicza ze Śliwin. Polecamy Pana Wojciecha modlitwie parafian. 
 3. szafarza Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
 4. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
 5. Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o 18.00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.
 6. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
 7. Opłatek na stół wigilijny oraz świece Caritas można otrzymać w zakrystii. 
 8. W związku ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych informujemy, że w naszym kościele jednocześnie  może przebywać 26 osób. Przypominam, że wszyscy przebywający w świątyni powinni mieć zasłonięte usta i nos. W związku z tym zachęcamy wiernych do uczestniczenie w Mszach św. w dni powszednie.
 9. Msza św. transmitowana z naszego kościoła w każdą niedzielę o godzinie 9.30. Link na stronie parafialnej. 
 10. 10.Mając na uwadze sytuację epidemiczną musimy dokonać modyfikacji w przeprowadzeniu wizyty duszpasterskiej. Żeby nie stwarzać niekomfortowych sytuacji w tym roku wyjątkowo nie będziemy kolędowali w sposób tradycyjny. Pragniemy jednak, aby do każdej rodziny dotarło Boże błogosławieństwo na 2021 rok. Więcej szczegółów dotyczących spotkań kolędowych podam w najbliższą niedzielę 20 grudnia po konsultacji z Radą Parafialną i Sołtysami.
 11. 11.Zapraszam na spotkanie parafialną Radę Duszpasterską oraz sołtysów sołectw znajdujących nie na terenie naszej parafii w piątek po wieczornej Mszy św. (ok. godzina 18.30 do kościoła. Chcę skonsultować i przygotować propozycję nadzwyczajnych w tym roku kolęd. 
 12. 12.Dzisiaj po Mszach św. zbiórka darów dla potrzebujących wsparcia z naszej parafii. Dziękuję za ofiary złożone dla Kościoła na Wschodzie w ubiegłym tygodniu w wysokości 1130 zł. 
W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.