IV Niedziela Adwentu 20 grudzień 2020

 1. Powoli kończy się Adwent. Okazja do spowiedzi świętej we wtorek od godziny 17.00. Spowiedzi słuchać będziemy bez wsparcia kapłanów z dekanatu. Okazja do spowiedzi w zakrystii przed każdą Mszą świętą. 
 2. W tym roku żłobek Bożonarodzeniowy będzie w kościele oraz na placu Jana Paweł II. 
 3. Do środy włącznie roraty o godz 18.00, w Czwartek o godzinie  8.00. 
 4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszamy wszystkich parafian i gości na pasterkę, która tym razem odbędzie się na placu św. Jana Pawła II. Wynika to z obowiązujących obostrzeń. Rozporządzenie prezesa Rady ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. pozwala organizować spotkania o charakterze religijnym po za kościołem bez limitu wiernych z zachowaniem obowiązku zakrywania nosa i ust oraz z zachowaniem odległości 1,5 między osobami. W kościele mogłoby przebywać 26 osób, a duże zagęszczenie sprzyjałoby transmisji wirusa. 
 5. W wigilie na godzinę 16.00 zapraszamy dzieci razem z rodzicami na Mszę św. Będzie to również okazja do podsumowania obecności na roratach dzieci, które przyniosą i pochwalą się ułożonymi puzlami, które zbierały przez cały adwent.
 6. Msze w I Święto Bożego Narodzenia według porządku niedzielnego.  
 7. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego.
 8. Transmisje Mszy św. w święta Bożego Narodzenia o godzinie  9.30. 
 9. Informujemy, że wizyta duszpasterska, zwana kolęda, w naszej parafii w tradycyjnym zwyczaju została odwołana ze względu na sytuację epidemiczną. Po konsultacji z Radą Parafialną i Sołtysami sołectw z naszej parafii proponuję spotkania na powietrzu w poszczególnych miejscowościach. Będą się one odbywały w soboty od połowy stycznia. Będą obejmowały wspólny śpiew kolęd, wspólną modlitwę wraz z poświęceniem wody, przekazanie tekstów modlitwy do odmówienia wspólnie w domu, rozdanie pamiątkowych obrazków kolędowych. W harmonogramie zostanie wyszczególniona data i godzina spotkania oraz rejony kolędowe zaproszone na spotkanie. Spotkania będą się odbywały w Rokitkach przed szkołą, w Szpęgawie, Rukosinie przy świetlicach wiejskich, w Śliwinach w okolicach figur przydrożnych. Dla mieszkańców Stanisławia i Lubiszewa na placu św. Jana Pawła II. Pozwoli to nam zachować obecnie obowiązujące rozporządzenie dotyczące obostrzeń związanych z epidemią. 
 10. 10.W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Tomasz Dukowski.  Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości
 11. 11.W ubiegłym tygodniu po Mszach św. zebraliśmy  dla potrzebujących wsparcia z naszej parafii 1335 zł. z tych środków jutro zostaną zakupione produkty i dostarczone do poszczególnych rodzin. Bóg zapłać za pomoc.
 12. 12.Dziękujemy za pomoc przy dekoracji kościoła mieszkańcom Rokitek. 
 13. 13.Chorych będziemy odwiedzać w środę od godziny 9.00. Proszę o zgłoszenia telefoniczne, w zakrystii lub biurze parafialnym. Pójdziemy tylko do osób, które zostaną zgłoszone. 
 14. 14.Opłatek i świece można otrzymać w zakrystii.