NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, 27 grudnia 2020

 1. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok. O godz 17.00 będziemy sprawować Eucharystię w tej intencji. (Zmiana godz wynika z zaleceń Prezesa Rady Ministrów)
 2. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 3. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 9.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Różaniec o godzinie 8.30
 4. Skończyły się święta Bożego Narodzenia, serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła i placu maryjnego na okres świąteczny. Mieszkańcom Rokitek i pani Terese za przygotowanie kościoła. Paniom Katarzynie, Emilii oraz panom Krzysztofowi, Andrzejowi, Pawłowi, Jakubowi i Pawłowi za przygotowanie placu Maryjnego do Pasterki oraz za przygotowanie żłobka na placu. Młodzieży za przygotowanie ognisk na placu przed pasterką, wszystkim, którzy pomogli posprzątać  po Pasterce. Wszystkim uczestniczącym przez ostatnie dni w Mszach św. za wspólną modlitwę. Dziękuję za  dary przekazane na plebanię. 
 5. Informujemy, że wizyta duszpasterska, zwana kolęda, w naszej parafii w tradycyjnym zwyczaju została odwołana ze względu na sytuację epidemiczną. Wszystkie rodziny są zaproszone na spotkania kolędowe na powietrzu w poszczególnych miejscowościach. Będą obejmowały wspólny śpiew kolęd, wspólną modlitwę wraz z poświęceniem wody, przekazanie tekstów modlitwy do odmówienia wspólnie w domu, rozdanie pamiątkowych obrazków kolędowych.  W tygodniu po spotkaniu w kościele parafialnym zostaną odprawione w intencji mieszkańców  poszczególnych miejscowości Msze święte. Składane ofiary będą w całości przeznaczone na spłatę pozostałej kwoty za renowację elewacji kościoła (pozostało do spłaty jeszcze 80000 zł.) oraz na wydatki parafialne w przyszłym roku. Będzie też puszka na datki dla ministrantów. Spotkania kolędowe będą miały charakter religijny. 
Spotkania kolędowe będą się odbywały w soboty lub niedziele. 
   • 16 stycznia w Lubiszewie na Placu Maryjnym dla mieszkańców Stanisławia i Lubiszewa (godziny 13.30, 14,30 i 15.30)
   • 17 stycznia w Szpęgawie przy świetlicy 14.30 i 15.30)
   • 23 stycznia w Rukosinie 13.30 (przy świetlicy) i Śliwinach (przy figurkach: w centrum wsi (16.00) oraz przy wyjeździe na Waćmierek - 15.00)
   • 30 stycznia w  Rokitkach 13.30; 14.30 i 15.30 (przy budynku szkoły)
Więcej szczegółów będziemy podawać w tygodniu przed spotkaniem. Duży wpływ na nasze spotkania będzie miała sytuacja epidemiczna. W tym tygodniu patronują nam: – w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela; – w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.