II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 3 stycznia 2021

 1. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. 
 2. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o 18.00 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy nie tylko liturgiczną służbę ołtarza, rodziny jej członków, ale także wszystkich parafian. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 i okazja do spowiedzi świętej. 
 3. Informujemy, że wizyta duszpasterska, zwana kolęda, w naszej parafii w tradycyjnym zwyczaju została odwołana ze względu na sytuację epidemiczną. Wszystkie rodziny są zaproszone na spotkania kolędowe na powietrzu w poszczególnych miejscowościach. Będą obejmowały wspólny śpiew kolęd, modlitwę wraz z poświęceniem wody, przekazanie tekstów modlitwy do odmówienia wspólnie w domu, rozdanie pamiątkowych obrazków kolędowych.  W tygodniu po spotkaniu w kościele parafialnym zostaną odprawione w intencji mieszkańców  poszczególnych miejscowości Msze święte. Składane ofiary będą w całości przeznaczone na spłatę pozostałej kwoty za renowację elewacji kościoła oraz na wykonanie systemy sygnalizacji przeciwpożarowej. Będzie też puszka na datki dla ministrantów. Spotkania kolędowe będą miały charakter religijny. 
Spotkania kolędowe będą się odbywały w soboty lub niedziele. 
   • 16 stycznia w Lubiszewie na Placu Maryjnym dla mieszkańców Stanisławia i Lubiszewa (godziny 14.00, 15.00 i 16.00)
   • 17 stycznia w Szpęgawie przy świetlicy 14.30 i 15.30)
   • 23 stycznia w Rukosinie 13.30 (przy świetlicy) i Śliwinach (przy figurkach: w centrum wsi (16.00) oraz przy wyjeździe na Waćmierek - 15.00)
   • 30 stycznia w  Rokitkach -  godziny 14.00, 15.00 i 16.00 (przy budynku szkoły)
Szczegóły na ostatniej stronie