NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 stycznia 2021

 1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.
 2. W przyszłą niedzielę kolektą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplin
 3. Przy wyjściu z kościoła Mozą zabrać kolejne numery Pielgrzyma
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Urszula  Kurowska Pamiętajmy o niej  w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Pogrzeb we wtorek o godzinie 11.00.
 6. Wizyta duszpasterska, zwana kolęda, w naszej parafii w tradycyjnym zwyczaju została odwołana. Wszystkie rodziny zapraszamy na spotkania kolędowe w poszczególnych miejscowościach (harmonogram jest na stronie internetowej i facebooku). W Trakcie spotkań będziemy wspólnie śpiewali kolędy, pomodlimy się w intencji naszych rodzin i odmówimy wspólnie modlitwę błogosławieństwa mieszkań. Przekazane zostaną również pamiątkowe  obrazki kolędowe, woda święcona oraz będzie możliwość dla nowych mieszkańców zapisania się do parafii.  W tygodniu po spotkaniu w kościele parafialnym zostaną odprawione w intencji mieszkańców  poszczególnych miejscowości Msze święte. Składane ofiary są w całości przeznaczone na spłatę pozostałej kwoty za renowację elewacji kościoła oraz na wykonanie systemy sygnalizacji przeciwpożarowej. Będzie też puszka na datki dla ministrantów. Spotkania kolędowe będą miały charakter religijny. 
plakat kolędowy _ Lubiszewo - Stanislawie Spotkanie koledowe Szpegawa Spotkania kolędowe będą się odbywały w soboty lub niedziele. 
   • 16 stycznia w Lubiszewie na Placu Maryjnym dla mieszkańców Stanisławia i Lubiszewa (godziny 14.00, 15.00 i 16.00)
   • 17 stycznia w Szpęgawie przy świetlicy 14.30 i 15.30)
   • 23 stycznia w Rukosinie 13.30 (przy świetlicy) i Śliwinach (przy figurkach: w centrum wsi (16.00) oraz przy wyjeździe na Waćmierek - 15.00)
   • 30 stycznia w  Rokitkach -  godziny 14.00, 15.00 i 16.00 (przy budynku szkoły)