II NIEDZIELA 10 stycznia 2021

 1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła.
 2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
 3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość.
 4. Nowi mieszkańcy naszej parafii są proszeni o zgłaszanie się w kancelarii lub zakrystii jeżeli chcą pobłogosławić swoje mieszkania. 
 5. Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie WSD w Pelplinie
 6. W przyszłym tygodniu zbiórka ofiar do puszek dla mieszkańców Chorwacji. 
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Lucyna Czerwonka. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
 8. Wszystkie rodziny zapraszamy na spotkania kolędowe w poszczególnych miejscowościach (harmonogram jest na stronie internetowej i facebooku). W Trakcie spotkań będziemy wspólnie śpiewali kolędy, pomodlimy się w intencji naszych rodzin i odmówimy wspólnie modlitwę błogosławieństwa mieszkań. Zapraszamy  również do kościoła mieszkańców  poszczególnych miejscowości Msze święte zgodnie z harmonogramem. Po Mszach św. również odmówimy modlitwę błogosławieństwa domów i rodzin.  Składane ofiary są w całości przeznaczone na spłatę pozostałej kwoty za renowację elewacji kościoła oraz na wykonanie systemy sygnalizacji przeciwpożarowej. Będzie też puszka na datki dla ministrantów. Spotkania kolędowe mają  charakter religijny. Porządek spotkań zaproponowany przez nas ma charakter orientacyjny, każdy może wybrać i przyjść na dowolne spotkanie lub Mszę św. 
 9. Spotkania kolędowe będą się odbywały w soboty lub niedziele. 
  • 23 stycznia w Rukosinie 13.30 (przy świetlicy) i Śliwinach (przy figurkach: w centrum wsi (16.00) oraz przy wyjeździe na Waćmierek – 15.00)
  • 24 stycznia w Szpęgawie przy świetlicy 14.30 i 15.30)
  • 30 stycznia w  Rokitkach –  godziny 14.00, 15.00 i 16.00 (przy budynku szkoły)Kolędy 2021Koleda Rukosinkolęda śliwiny Spotkanie koledowe Szpegawa