IV NIEDZIELA 31 stycznia 2021

 1. W 150 rocznicę ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i roku św. Józefa ustanowionego przez Papieża Franciszka, parafia pw. św. Józefa w Tczewie zaprasza w pierwsze środy miesiąca od lutego do czerwca na Msze św. i nabożeństwo ku czci św. Józefa. Uroczystości odbywają się w kościele przy ulicy Gdańskiej o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy, aby uwielbiać Boga przez osobę św. Józefa.
 2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 16.30 i 18.00. 
 3. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.
 4. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy Świętej błogosławieństwo chleba.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania do służby w kościele. 
 6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. O godz.. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta.
 7. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. o godzinie 8.30 różaniec i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po wieczornej Mszy św. do godziny 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. 
 8. Wypominki roczne za zmarłych w sobotę o godzinie 17.45. 
 9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach w trakcie spotkań kolędowych na spłatę zobowiązań związanych z remontem kościoła. . Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność. Dziękuję również za wspólną modlitwę w waszych miejscowościach i za spotkanie w trakcie liturgii Mszy św. kolędowych. 
 10. 10.W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Urszula Małkoska z DPS. Pamiętajmy o niej w modlitwach.
 11. 11.Chorych w tym tygodniu odwiedzimy w piątek mieszkających w Lubiszewie, Rukosinie, Stanisławiu i Szpęgawie od godziny 10.00, w sobotę  mieszkających w Rokitkach i Śliwinach - również od 10.00
W tym tygodniu patronują nam:
 • w piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;
 • w sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.