V NIEDZIELA 7 lutego 2021

  1. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. O godz. 18 w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  3. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Jan Guziński z Rukosina. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  4. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek na rzecz spalonego kościoła w Kasparusie. Nasza solidarność z potrzebującymi przejawia się poprzez modlitwę, pamięć oraz pomoc materialną. 
  5. W przyszłym tygodniu kolekta z VI niedzieli zwykłej, 14 lutego 2021 r. jest w całości przeznaczona na remont budynków Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  6. W ostatnich tygodniach zbieraliśmy się na wspólnej modlitwie w kościele parafialnym oraz w miejscowościach waszego zamieszkania, poświęciliśmy nowe domy i mieszkania. Dziękujemy za obecność. Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować również za ofiary na spłatę zobowiązań związanych z remontem kościoła. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność. 
  7. Zapraszam na spotkania dzieci przygotowujące do I komunii św. w przyszłą sobotę 13 lutego. Na  godzinę 10.30 dzieci i rodziców ze szkoły podstawowej w Lubiszewie, na 11.30 dzieci i rodziców ze szkoły podstawowej w Dabrówce oraz ze pozostałych szkół. Dzieci ze szkoły w Rokitkach będą miały spotkania w sobotę 20 lutego. 
W tym tygodniu patronuje nam: – w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.