III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 marca 2021

 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
 2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00  gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 3. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
 4. Rekolekcje parafialne rozpoczną się od 21 marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Ossowski. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
 5. W celu uzyskania jak największych łask w Roku św. Józefa:
 • w dniach od 10 do 18 marca 2021 r. w parafii będziemy po każdej Mszy Świętej nowennę  odmawiali do św. Józefa;
 • w niedzielę, 21 marca 2021 r. zawierzymy rodziny w naszej parafii opiece św. Józefa;
 • w każdą środę od 24 marca do 8 grudnia 2021 w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy odmawiać Litanię do św. Józefa.
 1. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozeznają swoje powołanie, do włączenia się  w organizowany w tym roku w formie online Wielkopostny Dzień Skupienia – Ku wolności wyswobodził nas Chrystus (Ga 5,1).  Pierwsza część zdalnego spotkania odbędzie się 12 marca w  godz. 19.00 – 21.00, natomiast druga 13 marca w  godz. 9.00 – 12.00. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie seminariumpelplin.pl 
 2. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni, na konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Trwa remont kościoła: w tym roku może uda się wyremontować okna w kościele, rozpoczęliśmy badania przygotowujące do osuszania murów naszego kościoła, w najbliższym czasie zostaną wymienione drzwi w zakrystii. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
 2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00  gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 3. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
 4. Rekolekcje parafialne rozpoczną się od 21 marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Ossowski. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
 5. W celu uzyskania jak największych łask w Roku św. Józefa:
 • w dniach od 10 do 18 marca 2021 r. w parafii będziemy po każdej Mszy Świętej nowennę  odmawiali do św. Józefa;
 • w niedzielę, 21 marca 2021 r. zawierzymy rodziny w naszej parafii opiece św. Józefa;
 • w każdą środę od 24 marca do 8 grudnia 2021 w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy odmawiać Litanię do św. Józefa.
 1. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozeznają swoje powołanie, do włączenia się  w organizowany w tym roku w formie online Wielkopostny Dzień Skupienia – Ku wolności wyswobodził nas Chrystus (Ga 5,1).  Pierwsza część zdalnego spotkania odbędzie się 12 marca w  godz. 19.00 – 21.00, natomiast druga 13 marca w  godz. 9.00 – 12.00. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie seminariumpelplin.pl 
 2. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni, na konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Trwa remont kościoła: w tym roku może uda się wyremontować okna w kościele, rozpoczęliśmy badania przygotowujące do osuszania murów naszego kościoła, w najbliższym czasie zostaną wymienione drzwi w zakrystii. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
 2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00  gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 3. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
 4. Rekolekcje parafialne rozpoczną się od 21 marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Ossowski. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
 5. W celu uzyskania jak największych łask w Roku św. Józefa:
 • w dniach od 10 do 18 marca 2021 r. w parafii będziemy po każdej Mszy Świętej nowennę  odmawiali do św. Józefa;
 • w niedzielę, 21 marca 2021 r. zawierzymy rodziny w naszej parafii opiece św. Józefa;
 • w każdą środę od 24 marca do 8 grudnia 2021 w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy odmawiać Litanię do św. Józefa.
 1. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozeznają swoje powołanie, do włączenia się  w organizowany w tym roku w formie online Wielkopostny Dzień Skupienia – Ku wolności wyswobodził nas Chrystus (Ga 5,1).  Pierwsza część zdalnego spotkania odbędzie się 12 marca w  godz. 19.00 – 21.00, natomiast druga 13 marca w  godz. 9.00 – 12.00. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie seminariumpelplin.pl 
 2. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni, na konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Trwa remont kościoła: w tym roku może uda się wyremontować okna w kościele, rozpoczęliśmy badania przygotowujące do osuszania murów naszego kościoła, w najbliższym czasie zostaną wymienione drzwi w zakrystii. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.