IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU lutego 2021

  1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. Krzysztof Ossowski. Będą trwały do środy w łączności z wieczorną Mszą św.  To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Zatroszczmy się o bliskich i przyjaciół, żeby mogli się spotkać ze Słowem – Jezusem Chrystusem. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy we wtorek i w środę. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.
  3. Dziś o godz.16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  4. Od 10 marca, w ramach nowenny przed uroczystością św. Józefa, po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
  5. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Podczas wieczornej Mszy Świętej otrzymają szczególne błogosławieństwo. Zapewne będą otoczeni miłością i życzliwością najbliższych, których również serdecznie zapraszamy na Eucharystię. W tym dniu wyruszy również Ekstremalna Tczewska Droga Krzyżowa z parafii św. Józefa po Mszy św. o godzinie 18.00 i przejdzie przez wszystkie Tczewskie parafie. zapisy drogą elektroniczną - www.nmp-tczew.pelplin.opoka.org.pl
  6. Droga krzyżowa w naszej parafii w piątki o godz. 17.30.
  7. W związku ze zwiększeniem obostrzeń w woj. pomorskim, dla mieszkańców naszej gminy przeznaczono 60000 szt maseczek jednorazowych. Dystrybucja maseczek dla sołectwa Lubiszewo Tczewskie odbędzie się przy wejściu do świetlicy wiejskiej w poniedziałek 15 marca w godzinach od 15.00 do 18.00 oraz we wtorek 16 marca w godzinach od 15.00 do 18.00. Osoby, które nie będą mogły osobiście podebrać maseczki proszone są o kontakt z panią Ewą Kuliszewską  tel. 606989762 w celu ustalenia dostarczenia/odbioru maseczek.