NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

W naszym kościele jednocześnie może przebywać 19 osób.

Pamiętajmy o maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

 1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. Dla nas w tym roku również trudny - z obostrzeniami. W naszym kościele jednocześnie może przebywać 19 osób. Pamietajmy o maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu. Bardzo prosimy o dostosowanie się do tego obostrzenia. jednocześnie informujemy, że przed kościołem jest zainstalowany głośnik dla osób, które zechcą uczestniczyć w nabożeństwach poza kościołem. Ograniczenia poza kościołem obejmują zakładanie maseczek oraz dystans 1,5 metra odstępu miedzi osobami. Nie ma ograniczenia liczby osób. Chroniąc siebie  wzajemnie proszę o stosowanie się do wymogów podanych w rozporządzeniu Prezesa rady Ministrów. 
 2. Dzisiaj o  godz.16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Okazja do spowiedzi dzisiaj od godziny 15.30.
 4. Chorych będziemy odwiedzać w środę i czwartek po uprzednim zgłoszeniu. 
 5. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.
 6. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. W katedrze będzie sprawowana Msza krzyżma, której będzie przewodniczył ks. bp. Ryszard Kasyna.
 7. Uroczysta liturgia w naszej parafii rozpocznie się o 18.00 na Placu Maryjnym. Korzystamy w  tym miejscu z możliwości jakie nam daje  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. z późniejszymi zmianami.  W § 26 ust. 8  pkt. 2 pozwala ono organizować zgromadzenia o charakterze religijnym na zewnątrz jeżeli uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują nakaz zakrywania ust i nosa). Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kościoła i adoracja Najświętszego sakramentu do 22.00. Prosimy o zachowanie wymogów sanitarnych.
 8. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Czuwanie przy Najświętszym sakramencie od godziny 8.00.  O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00 w kościele (przypominamy, że wewnątrz kościoła może przebywać tylko 19 osób, pozostałe osoby prosimy o pozostanie przed kościołem. Adoracja Najświętszego Sakramentu po zakończeniu liturgii do godziny 22.00.  Droga Krzyżowa na Placu Maryjnym o godzinie 20.00. Prosimy o takie zaplanowanie przeżywania Wielkiego Piątku, aby zachować w kościele ograniczenia sanitarne. Liturgia Męki Pańskiej będzie transmitowana na parafialnym kanale YouTube. 
 9. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od 8.00 do 18.00 
 10. 10.Święcenie pokarmów na Placu Maryjnym według następującego porządku: 
 • Parafian z Rukosina zapraszamy na godzinę 10.00, 
 • z Stanisławia  na 11.00, 
 • z Lubiszewa na 12.00, 
 • z Szpęgawy na 13.00, 
 • z Rokitek na 14.00, 
 • z Śliwin na 15.00. 
 1. 11.Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz 20.30 na Placu Maryjnym.  Zabierzmy na nią świece. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego sakramentu do kościoła w asyście służby liturgicznej.  Msze św. w I i II święto wielkiej nocy zgodnie z planem niedzielnym.  Msza św. o godzinie 12.00 na Palcu Maryjnym.
 2. 12. Dzisiaj zbiórka ofiar dla potrzebujących
 3. 13.W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Bronisław Gajewski oraz  Agata  Rocławska.  Pamiętajmy o nich w modlitwach
 4. oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.