Niedziela Trójcy Świętej

  1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce
  2. Przeżywamy dzisiaj nasz odpust parafialny. Dziękujemy ks. Wincentemu Pytlikowi za wygłoszone Słowo Boże oraz odprawioną Sumę odpustową. 
  3. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godzinie 18.00. Od 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe po Mszach św. wieczornych, a w sobotę po Mszy św. o godzinie 9.00.
  4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o 7.30 w kościele,  godzinie 10.00 na placu,  po której wyruszy procesja Eucharystyczna do kościoła. Ze względu na pandemię ołtarze zostaną usytuowane na placu, a w procesji będzie uczestniczyła służba liturgiczna. poproszę również o przygotowanie chorągwi. W trakcie oktawy Bożego Ciała, jak pogoda pozwoli, będą procesje wokół kościoła zakończone nabożeństwem czerwcowym. 
  5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godziny 16.00 - jest to również czas na spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Od 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu 
  6. Chorych będziemy odwiedzać w piątek od godziny 9.00.
  7. W sobotę po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 19.30. 
  8. W przyszłym tygodniu odbędą się przyjęcia do I komunii św. W Boże Ciało o godzinie 12.00; w sobotę o godzinie 11.00 i 13.00 oraz w niedzielę o godzinie 11.00 i 13.00. Z tego powodu zapraszam parafian szczególnie  na Msze św. niedzielne w sobotę o 18.00 oraz w niedzielę o godzinie 7.30 i 9.30. 
  9. Parafia organizuje w dniach 2-9 lipca pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santago de Compostella. Szczegóły na stronie parafialnej. 
  10. 10.Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Szczególnie mieszkańcom Stanisławia i Kółku Rolniczemu za  upiększanie otoczenie figury św. Marka oraz panom Grzegorzowi Sustowskiemu i Mirosławowi Styce za  troskę o o otoczenie kościoła.  Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.