XXI Niedziela zwykła 22 sierpnia 2021 r.

1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.
  2. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.
  3. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu.
  4. Parafia organizuje w dniach 29 i 30 sierpnia wyjazd do Częstochowy, Łagiewnik z całodniowym pobytem w Energylandii (poniedziałek). Wyjazd adresowany jest do dzieci i młodzieży wraz z opiekunami. Koszt dla dzieci do 140 cm - 290 zł. dla dorosłych 340 zł. Ministranci i grupa liturgiczną otrzymają zniżkę. Są jeszcze wolne miejsca
  5. W sierpniu kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna wyłącznie Bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  6. Trwają prace remontowe okien w naszym kościele. po renowacji wróciły dwa oka z prezbiterium oraz 2 z nawy głównej, w których wymieniono szkła na przeźroczyste i kolorowe. Do końca roku zostaną naprawione wszystkie okna. Serdecznie dziękuję za wsparcie prac remontowych okien. Ogólna kwota do zapłaty wynosi około 200 tyś zł. z czego 120 tyś. stanowi dotacja z Urzędu Marszałkowskiego. Pozostała kwota jest wkładem własnym parafii. Dziękuję bardzo wszystkim ofiarodawcom i polecam te inwestycje Waszej ofiarności.
  7. Proszę osoby, które posiadają w domowych archiwach zdjęcia wnętrza kościoła i jego otoczenia w z okresu przed 1990 rokiem. Zjęcia chcemy zeskanować i umieścić w archiwum parafialnym oraz wykorzystać w dalszych pracach remontowych kościoła i jego otoczenia.

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.