XXIII Niedziela zwykła 5 września 2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy odpust Ku czci  Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Sumie odpustowej o godzinie 12.00 będzie przewodniczył ks. Bp. Arkadiusz Okroj.
  2. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.
  3. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.
  4. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Dlatego w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz.12.00 pragniemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci i młodzież.W trakcie Mszy św. poświęcenie  przyborów szkolnych.
  5. Trwają prace remontowe okien w naszym kościele. Okna po renowacji stopniowo powracają. Serdecznie dziękuję za wsparcie prac remontowych okien i polecam te inwestycje Waszej modlitwie i  ofiarności.
  6. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka na potrzeby mieszkańców Afganistanu.
  7. Składam serdeczne: Bóg zapłać za pomoc w organizacji Parafialnego Odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia.  Dziękuję za pięknie udekorowane kapliczki przydrożne, Plac Maryjny oraz kościół parafialny.
  8. Dziękuję bardzo serdecznie ojcu Jarosławowi Górce za przeprowadzenie odnowienia Misji Parafialnych oraz duchowe przygotowanie wspólnoty do odpustu Matki Bożej Pocieszenia.