XXVIII Niedziela zwykła 10 października 2021 r.

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.
  2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
  3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 17.30, w sobotę o 8.30 a w niedzielę o 9.00 na różaniec. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
  4. W środę 13 października odmówimy wspólnie różaniec Fatimski na placu maryjnym o godzinie 17.15.
  5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
  6. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
  7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Z zakrystii można zabrać ze sobą formularze wypominków.
  8. Przy wyjściu z kościoła można kupić kolejny numer pielgrzyma.
  9. W zakrystii są do kupienia kalendarze na przyszły rok kalendarzowy. małe po 5 zł, duże po 10 zł.
  10. 10.Zapraszamy na Wieczór dla małżonków na temat: "Spotkanie mężczyzny i kobiety w małżeństwie", który odbędzie się we wtorek 12 października o 19.00 w plebanii parafii św. Józefa.
  11. 11.Zapraszamy na wspólny pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem, których rodzice sami nie dokonali pochówku. Msza św. będzie sprawowana w poniedziałek 11 października o 16.00 w kościele dolnym Matki Kościoła w Tczewie, po niej pochówek w grobowcu na Cmentarzu Komunalnym.

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.