XXXI Niedziela zwykła 31 października 2021 r.

  1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 12.00. Procesja żałobna bezpośrednio po Mszy św o godzinie 12.00. 
  2. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. godz. 9.00, 16.30 i 18.00. 
  3. Przez cały listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  4. W oktawie 15 minut przed każdą Mszą św. modlitwa za zmarłych - Wypominki. 
  5. do 8 listopada w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki jednorazowe będą czytane w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, a roczne w każdą I sobotę miesiąca przed wieczorną Mszą św. 
  6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach wystawienie sakramentu od godziny 17.00. W czwartek w intencji powołań, w piątek jako wynagrodzenie za grzechy,  a w sobotę adoracja w milczeniu. Spowiedź I piątkowa w piątek od 16.30. 
  7. Chorych odwiedzimy w następujących porządku: w piątek od 9.00; Lubiszewo, Rukosin, Stanisławie i Szpegawa, w sobotę od 10.00 Rokitki i Śliwiny. 
  8. W zakrystii są do kupienia kalendarze na przyszły rok kalendarzowy.
  9. Zapraszamy na Tczewski Bal Świętych, który odbędzie się w niedzielę 31 października. Wielkie Rozpocznie o godz. 16.30 na placu przy Dworcu PKP obok Galerii Kociewskiej, skąd  przejście ulicami Tczewa na Plac Hallera. W tym roku wystąpi zespół Małe TGD. Dzieci prosimy o przygotowanie strojów świętych lub aniołów, a także transparenty promujące świętość. Bądźmy razem w wigilię Wszystkich Świętych.
  10. 10. 1 listopada po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar na pokrycie kosztów wymiany krzyża w Stanisławiu.