Niedziela Chrystusa Króla 21 listopada 2021 r.

  1. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się  ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. 
  2. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. 
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, w soboty o godzinie 7.30. W pierwszą niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można kupić w zakrystii przez wszystkie niedziele Adwentu.
  4. W Kościele powszechnym trwa czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu uczestniczyły w spotkaniu synodalnym. 
  5. Parafia w dniach od 4 do 11 lipca 2022 organizuje pielgrzymkę do Medjugorie i na Bałkany. Szczegóły w gazetce parafialnej.
  6. W sobotę 27 listopada na godzinę 11.00 zapraszam na spotkanie formacyjne uczniów klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  7. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, również w kościele. 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.