I Niedziela Adwentu 28 listopada 2021 r.

  1. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).
  2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 18.00, a w soboty o 7.30. Nie będzie esy św. o godzinie 9.00.  Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. 
  3. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. 
  4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania od godz. 17.00;
  • w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.30. W tym czasie okazja do spowiedzi św.  Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.45;
  • w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 w milczeniu. O 17.45 wypominki roczne za zmarłych
  • Najbliższa niedziela, 5 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  1. Chorych odwiedzimy w piątek od 9.00 z Rukosina, Stanisławia, Lubiszewa i Szpęgawy, w sobotę od 10.00 mieszkających w Rokitkach i Śliwinach. 
  2. W najbliższą niedzielę zapraszam na 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na katechezę i Msze św. z poświęceniem medalików. 

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 30 listopada – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;

- piątek, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich; 

- sobota, 4 grudnia – Święta Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.