Niedziela św. Rodziny 26 grudnia 2021 r.

Kolęda:

Zatroskani o dobro duchowe parafian, biorąc pod uwagę niepewność związaną z pandemią, w tym roku (liturgicznym) z błogosławieństwem kolędowym udamy się tylko do tych rodzin, które wyrażą takie pragnienie. 

Na kolędę można się zapisywać na naszej stronie internetowej w zakładce „KOLĘDA” . Można to zrobić za pomocą telefonu lub komputera. Zapisać się na kolędę można także w zakrystii, biurze parafialnym, lub telefonicznie - 603-159-564.

Dla osób, które czują obawy w związku z narażeniem na Covid odprawimy w styczniu dodatkowe Msze św. z błogosławieństwem kolędowym w soboty o godzinie 16.00.

ZAPISY NA KOLĘDĘ DO 26 GRUDNIA 2021 R.

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności. 
 2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.
 3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
 4. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30. Od 17.00 Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi św. 
 5. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
 6. Kuria Pelplińska uprzejmie informuje, że biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 31 grudnia br. 
 7. Od wtorku rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich. W tym roku w kolędzie można uczestniczyć na dwa sposoby: 
  • 1.  Z błogosławieństwem kolędowym udamy się tylko do tych rodzin, które wyrażą takie pragnienie. Na kolędę można się zapisywać na naszej stronie internetowej: www.sanktuarium-lubiszewo.pl w zakładce „KOLĘDA” . Można to zrobić za pomocą telefonu lub komputera. Zapisać się na kolędę można także w zakrystii, biurze parafialnym, lub telefonicznie do 26 grudnia. 
  • 2. Dla osób, które czują obawy w związku z narażeniem na Covid odprawimy w styczniu dodatkowe Msze św. z błogosławieństwem kolędowym w soboty o godzinie 16.00.
 8. Plan kolęd w na najbliższy tydzień: we wtorek 28 grudnia Rukosin w godzinach od 16.00 do 19.00, W czwartek 30 grudnia planujemy kolędować w Stanisławiu. Przypominamy, że kolędujemy tylko u rodzin, które wcześniej zgłosiły chęć przyjęcia kolędy w swoim domu. Z tego powodu w czwartek Msza św. o godzinie 8.00.