Objawienie Pańskie 6 stycznia 2022 r.

  1. Pobłogosławioną kredą oznaczmy nasze domy na znak przyjęcia Wcielonego Słowa Bożego. Można to uczynić w następujący sposób: zapisać pierwsze litery od tradycyjnych imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz rok bieżący (K+M+B 2022). Można także zanotować (C+M+B 2022) jako skrót łacińskiego zwrotu „Christus mansionem benedicat”, które tłumaczy się: „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Oba sposoby są poprawne. 
  2. Dziś także Dzień Pomocy Misjom oraz Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne. 
  3. Dziś także przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy do modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołanie kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy misyjnej. 
  4. Jutro, 7 stycznia, pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 16.00 do 17.00.
  5. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, będziemy obchodzili święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. 
  6. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy. Plan wizyty kolędowej na najbliższy tydzień będzie dostępny na tablicy ogłoszeń, w Aktualnościach oraz na stronie internetowej naszej parafii. W tym roku w kolędzie można uczestniczyć na dwa sposoby: 1. Z błogosławieństwem kolędowym udamy się tylko do tych rodzin, które zgłosiły takie pragnienie. oraz - 2. Dla osób, które czują obawy w związku z narażeniem na Covid odprawimy w styczniu dodatkowe Msze św. z błogosławieństwem kolędowym w soboty o godzinie 16.00. Najbliższa Msza św. w sobotę 8 stycznia  dla mieszkańców Rukosina, Stanisława i Lubiszewa. Więcej informacji
  7. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczone są tak jak w poprzednich latach na finansowanie prac remontowych w kościele parafianym. W tym roku powinien zostać wykonany System Sygnalizacji Przeciwpożarowej wymagany przez Straż Pożarną. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom z parafii i poza parafii, dzięki którym możemy realizować prace remontowe przy kościele oraz organistówce. Ofiary można składać bezpośrednio u duszpasterzy, przesyłając na konto parafialne podane na stronie internetowej. Znajduje się tam również zakładka DAROWIZNY, oraz zapomogą kart płatniczych w zakrystii.