V Niedziela Zwykła , 6 lutego 2022 r.

1. W piątek 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.
  2. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 18.00.
  3. W zakrystii jest do kupienia książka „Krzyże i kapliczki serca”, wydana przez parafię jako upamiętnienie kaplic i krzyży przydrożnych na terenie naszej parafii oraz dowód wdzięczności dla osób, które o te miejsca dbają.
  4. Zapraszamy na próby scholi parafialnej w każdy piątek o godzinie 19.00 do plebanii.
  5. Bierzmowanie: Zapraszam osoby, które rozpoczęły przygotowania do bierzmowania w roku 2019 (obecnie uczniowie klas I szkół ponadpodstawowych), na spotkanie w piątek 11 lutego na godzinę 16.30 do kościoła. Trwają bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Szpęgawa, Stanisława oraz Śliwin za zaangażowanie i przygotowanie dekoracji Bożonarodzeniowych w kościele i na placu Maryjnym.  Dziękuje również za uporządkowanie kościoła i placu w ostatnim tygodniu. Bardzo dziękujemy.
  7. Parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 4 -11 lipca 2022 r. Szczegóły w biuletynie i biurze parafialnym.
  8. W ostatnim czasie odeszła do Pana: Irena Ellert. Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił ją od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

W tym tygodniu patronuje nam:

- czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.