VIII Niedziela Zwykła , 27 lutego 2022 r.

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. 
 2. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny. 
 3. W poniedziałek i w wtorek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu jako wynagrodzenia  Najświętszemu Serca Jezusa za grzechy. 
 4. W środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia.  W tym roku ofiarujemy posty w intencji o pokój. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 8.00; 16.30; 18.00. 
 5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach. 
 6. W sobotę, 4 marca, przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza. Od 2018 roku sobota przed pierwszą niedzielą Wielkiego Postu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest Dniem postu i modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.
 7. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 17.30 oraz na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.15. Ofiary z nabożeństw wielkopostnych przeznaczone są na zakup nowego konfesjonału do naszego kościoła. 
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 17.00;
  • w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.30, spowiedź od godz. 16.30;
  • w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 9.00; wystawianie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.00. o 17.45 modlitwa za zmarłych. 
 1. Zapraszamy na próby scholi parafialnej w każdy piątek o godzinie 19.00 do plebanii.
 2. Chorych odwiedzimy w sobotę od godziny 10.00
 3. W niedzielę na Mszy św. o godzinie 12.00 poświęcenie książeczek i świec dla dzieci I Komunijnych.
 4. Wśród nas mieszkają rodziny ukraińskie, które mogą potrzebować pomocy. Proszę o informacje, jakiej konkretnie pomocy potrzebują. Będziemy starali się taką pomoc zorganizować  jako wspólnota parafialna. 
 5. Dzisiaj i w środę zbiórki przed kościołem na pomoc dla Ukrainy, które koordynatorem jest Caritas Polska. 
 6. Parafiom z terenu Archidiecezji Lwowskiej możemy pomóc również poprzez przekazanie intencji dla kapłanów tam pracujących. Jeżeli, ktoś  chciałby zamówić intencje, które nie muszą być odprawione w naszej parafii, to nasza parafia je przyjmie i przekaże przez Kurię Lwowską kapłanom tam pracującym. 
 7. W ostatnim czasie Bóg wezwał do siebie z naszej wspólnoty: Andrzeja Czech. Niech Bóg, który jest, Dawcą życia i zmartwychwstania, wyzwoli go z więzów śmierci i obdarzy udziałem w radościach raju. 

Trwa zbiórka następujących artykułów, które można składać w parafii po Mszach św. 

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.Wpisz tekst

ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

Artykuły te będą przekazane rodzinom Ukraińskim przebywającym w Polsce lub przetransportowane na teren Ukrainy.