III Niedziela Wielkiego Postu, 20 marca 2022 r.

1. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15, o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  2. W środę o godzinie 16.00 ks. bp. Arkadiusz Okroj udzieli sakramentu bierzmowanie młodzieży z naszej parafii. Wszystkich serdecznie zapraszam. Okazja do spowiedzi dla młodzieży, rodziców, rodzin  i wszystkich zainteresowanych we wtorek od godziny 17.00
  3. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
  4. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimyDzień Świętości Życia. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
  5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  6. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa.W związku z powyższym zapraszam na wspólną modlitwę o godzinie 17.00 w naszym kościele.
  7. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30.
  8. W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Dobry Łotr czczony jest w Kościele jako patron więźniów oraz pokutujących i nawróconych grzeszników. Módlmy się więc za wszystkich, którzy pogubili się na drogach życia, aby weszli na drogę nawrócenia i pamiętali, że „Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”.
  9. Czas Wielkiego Postu to czas nawrócenia. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.
  10. 10.Zapraszamy na próby scholi parafialnej w każdy piątek o godzinie 19.00 do plebanii.
  11. 11.Z myślą o pomocy w zakwaterowaniu i utrzymaniu rodzin z Ukrainy, jako wspólnota parafialna, uruchomiliśmy na platformie ZRZUTKA.PL zbiórkę  jako długotrwałe wsparcie dla osób potrzebujących pomocy. Linki do zbiórki są umieszczone na stronie parafialnej i na Facebooku parafialnym. Dziękuję za złożone datki na platformie oraz do mnie bezpośrednio.