III Niedziela Wielkanocna 1 maja 2022 r.

 1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana. 
 2. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej,  w sobotę po Mszy św. o godzinie 9.00w niedzielę o godz. 9.15. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych. 
 3. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim. 
 4. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej. 
 5. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 7.30, 9.30,12.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. 
 6. We wtorek, 3 maja o godz. 18:00 w tczewskiej farze zostanie odprawiona Msza św. w intencji maturzystów.  Modlić się będziemy  o dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych
 7. W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: 
 • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.00;
 • w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu  o godzinie 17.00, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.45; spowiedź święta od godz. 17.00 - 17.45
 • sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8.30. O godzinie 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu  o godzinie 17.00. O 17.45 modlitwa za zmarłych. 
 1. Chorych odwiedzimy w sobotę 7 maja od godziny 10.00. 
 2. 10.W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. 
 3. 11.W piątek zapraszam na próby scholi parafialnej o godzinie 19.00 w plebanii. 
 4. 12.Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową na Bałkany: Budapeszt - Medujugorie - Mostar - Dubrownik - Split - Trogir - Jeziora Plitwickie. W dniach od 4-13.07.2022. Cena 3290 zł. dla stałych klientów biura 3120 zł. Więcej informacji na ulotce przy wyjściu z kościoła.