IV Niedziela Wielkanocna 8 maja 2022 r.

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. 
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. 
  3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.
  4. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15 w łączności z nabożeństwem majowym. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej. 
  5. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza. 
  6. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godzinie 9.00, w niedzielę o godz. 9.15. Serdecznie zapraszamy, aby modlitwą Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
  7. W piątek zapraszam na próby scholi parafialnej o godzinie 19.00 w plebanii. 
  8. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową na Bałkany: Budapeszt - Medujugorie - Mostar - Dubrownik - Split - Trogir - Jeziora Plitwickie. W dniach od 4-13.07.2022. Cena 3290 zł. dla stałych klientów biura 3120 zł. Więcej informacji na ulotce przy wyjściu z kościoła.