Wniebowstąpienie Pańskie 29 maja 2022 r.

 1. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. Odpust parafialny w parafii Najświętszej Maryi Pany Matki kościoła w Tczewie. 
 2. Czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00, w soboty po Mszy o 9.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. 
 3. W środę, 8 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Niech Matka Boża będzie naszą orędowniczką, szczególnie w trudnych sprawach naszego życia.
 4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 5. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu nasza parafia przezywa odpust - suma odpustowa o godzinie 9.30. W tę niedzielę kończy się  czas wielkanocnej Komunii Świętej. 
 6. W piątek zapraszam na próby scholi parafialnej o godzinie 19.00 w plebanii. 
 7. Serdecznie dziękuję Państwu Annie i Tadeuszowi Bubkom oraz Ewie i Andrzejowi Bronk wraz współpracownikami za troskę o Plac Maryjny i systematyczne wywożenie Trawy. 
 8. Dziękuję za ofiary złożone na pomoc Ukrainie. Zebraliśmy 18345,05 zł. W tym 9047, 05 zebraliśmy w trakcie zbiórek przed kościołem w lutym - ta kwota została przekazana dla Caritas Diecezji Pelplińskiej. Poza tym zebraliśmy 9298 zł. (w trakcie zbiórki na paliwo (2098 zł.), od indywidualnych darczyńców (1200 zł.) oraz na platformie zrzutka (6000 zł). Z tego wydano na paliwo 3230 zł.; dofinansowano wycieczki dla dzieci - 700 zł.; dofinansowano zakup noktowizora 600 zł. Zakupu artykułu pierwszej potrzeby 1000 zł. Zakupiono 2 Pralki, kuchenkę mikrofalową i dwa odkurzacze (4400 zł.). Dziękuję okazane dobro. Pojawiają się jeszcze  doraźne prośby o pomoc, więc zbiórka na platformie „zrzutka.pl.” trwa. Link na stronie parafialnej i na parafialnym Facebooku. Można również przekazywać środki bezpośrednio do parafii. 
 9. 16 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. W tym roku wrócimy do uroczystej procesji, która przejdzie od ołtarza polowego, ulicami Działkową, Sportową, Sambora do kościoła.  Ołtarze będą w dotychczasowych miejscach, a więc okolicach: ul. Działkowej 3, przy Świetlicy Wiejskiej, przy kaplicy Matki Bożej przy wjeździe do Lubiszewa oraz przed wejściem na cmentarz parafialny.  Zawracam się z prośbą o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Mogą być rodziny, mieszkańscy jakiejś ulicy, grupa znajomych, jakaś wspólnota. Osoby chcące pomóc proszę o kontakt. Wspólnymi siłami przygotujmy się do dobrego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. 
 10. 10.Proszę również o pomoc w przygotowaniu dzieci sypiących kwiaty w trakcie procesji. Spotkanie organizacyjne w piątek, 10 czerwca o godzinie 17.00. 
 11. 11.Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę 11 czerwca na godzinę 11.00 do kościoła.