XIII Niedziela zwykła – 26 czerwiec

 1. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 
 2. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 3. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy! 
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: 
 • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00; spowiedź święta od godz. 17.00.
 • w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 8.00, następnie Msza św. 
 • w sobotę po południu od 17.00 -17.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. 
 1. Chorych będziemy odwiedzać w sobotę od godziny 10.00.
 2. Chłopców chcących służyć przy ołtarzu proszę o kontakt. Szczególnie zwracam się do chłopców, którzy w tym roku przyjęli I Komunię św. 
 3. ks. biskup Ryszard Kasyna w dniu wczorajszym odwołał z naszej parafii ks. Krzysztofa Ossowskiego i mianował z dniem 20 sierpnia 2022 r. proboszczem parafii pw.  Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kaliskach.  Jednocześnie mianował  ks. Marcin Wojtasiaka wikariuszem naszej parafii, który wraca ze studiów w Rzymie. Ks. Krzysztofowi gratuluję i ciesze się, że spełnia się Jego pragnienie zostania proboszczem. Jest to pragnienie każdego kapłana. Czas pożegnań i powitań nastąpi w sierpniu. 
 4. Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie zaprasza nauczycieli i katechetów do wzięcia udziału w wakacyjnych rekolekcjach, które odbędą się w Pelplinie w dniach 30 czerwca – 3 lipca 2022 r., w budynku Collegium Marianum. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie
 5. 10.Dziękuję rodzinie Wojnowskich za naprawienie uszkodzeń na placu przed kościołem.