XXII Niedziela zwykła

 1. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze. 
 2. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy. 
 3. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 16.30. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą. 
 4. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. 
 5. W Czwartek rozpoczynamy rekolekcje przed odpustem Matki Bożej Pocieszanie. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Tedeusz Pytka - franciszkanin. Zachęcamy wszystkich do udziału w rekolekcjach. Nauki rekolekcyjne w trakcie Mszy św. wieczornych o godzinie 18.00, Msza św. z namaszczeniem chorych w sobotę o 9.00. Codziennie od czwartku do soboty o 20.00 czuwanie modlitewne ze śpiewem, zakończone Apelem Jasnogórskimi godzinie 21.00. Szczegóły na plakatach. 
 6. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.00.
 7. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 16.30.Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.17.45; spowiedź od godz. 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny. 
 8. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. o godzinie 8.00. Następnie Msza św. rekolekcyjna z namaszczeniem chorych.  
 9. Chorych Ojciec rekolekcjonista będzie odwiedzał w sobotę od 10.30. 
 10. W niedzielę 4 września odpust Matki Bożej Pocieszenia. Msze św. o godzinie 7.30 i wyjątkowo w tym dniu o 9.00 w kościele. Suma odpustowa w niedzielę o 12.00. Liturgii będzie przewodniczył ks. bp. Ryszard Kasyna. W tym roku przypada 25 lecie koronacji figury Matki Bożej Pocieszenia, której dokonał - abp. Józef Kowalczyk - Nuncjusz Apostolski w Polsce. 
 11. O godzinie 16.00 zapraszamy na nieszpory, po których odbędzie się koncert organowy. 
 12. W związku z organizacją odpustu proszę o pomoc w jego organizacji. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszam osoby chcące pomóc w przygotowaniu Placu Maryjnego. Poproszę o ciasto dla pielgrzymów, które można dostarczyć w sobotę na plebanię lub w niedzielę do świetlicy wiejskiej w Lubiszewie. Proszę o pomoc w przygotowaniu zupy dla pielgrzymów. Zupę będzie gotował Piotr Piłat, który potrzebuje wsparcia w jej przygotowaniu i rozdzieleniu przybyłym pielgrzymom. Naczynia jednorazowe już posiadamy. Osoby chcące pomóc w kuchni proszę o kontakt. 
 13. Z okazji odpustu prosimy o pomoc w dekoracji kościoła i ołtarza polowego. Szczególnie prosimy o pomoc w zakupie kwiatów. Ofiary można składać w zakrystii i biurze parafialnym. Za wszelka pomoc serdecznie dziękuję
 14. Sołtys sołectwa Lubiszewo Tczewskie zaprasza Na zebranie wiejskie w dniu 09 września 2022 r. (piątek) na godzinę 18:00 do świetlicy wiejskiej przy ul. Sportowej 10 .
 15. Straż pożarną persze o pomoc w utrzymaniu porządku oraz kierowanie ruchem przed, w trakcie i po sumie odpustowej. 
 16. Proszę poczty sztandarowe, osoby noszące feretrony o uczestniczenie w procesji. 
 17. Spotkanie służb liturgicznych : ministrantów, grupy liturgicznej, szafarz i osób pragnących się w łączyć w przygotowanie odpustu proszę na spotkanie w środę 31 sierpnia na godzinę 19.00.