XXVII Niedziela zwykła

 1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia. 
 2. Dzisiaj  podczas Mszy św. o godzinie 12.00 młodzież z klas VIII uroczyście rozpocznie przygotowania do do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież i rodziców.
 3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30, w sobotę o 8.30, w niedzielę o godz. 9.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.
 4. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca. 
 5. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu.
 6. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. 
 7. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.00.
 8. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.45 Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać od godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 9. Młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych zapraszam na spotkanie 7 października 2022. o godzinie 17.30 różaniec, Msza św. i spotkanie formacyjne.
 10. Poświęcenie różańców dla ucznia klas III, przygotowujących się do I komunii św. w niedzielę 9 października w trakcie Mszy św.  o godzinie 12.00
 11. Róże Różańcowe zapraszam na krótkie spotkanie w niedzielę 9 października po Mszy św. o godzinie 9.30. 
 12. Po wakacjach scholą parafialna wznawia próby. Zapraszam w piątek na godzinę 18.00 do plebani. 
 13. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar na remont mieszkania naszej parafianki ze Śliwin. Zbiorkę przeprowadzą mieszkańcy Śliwin. 
 14. Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. 
 15. Można kupić nowe Pielgrzymy oraz kalendarze na przyszły 2023 rok. 
 16. Od niedzieli 25 września 2022 do niedzieli 6 sierpnia 2023 na terenie diecezji pelplińskiej będą czytane „Katechezy Eucharystyczne” przed każdą niedzielną Mszą św.; więc w sobotę o 18.00 i w niedzielę o godzinie 7.30., 8.oo i 12.00 
 17. W porządku Mszy świętych  w naszej parafii są jeszcze wolne intencje. Można je zamawiać w zakrystii, biurze parafialnym oraz przez stronę internetową.