Niedziela Chrystusa Króla

  1. 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu. 
  2. 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, pani organistce, scholi składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. 
  3. W środę, 23 listopada, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. 
  4. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w niedzielę 4 grudnia. 
  5. Zapraszamy na próby przygotowujące do koncertu kolęd. Schola dzieci ma próby w piątek o 18.00. Zapraszamy również młodzież i dorosłych na spotkanie powstającej scholi młodzieżowej i dorosłych w piątek na godzinę 19.00 do plebanii. 
  6. Młodzieży klas VIII przypominamy o rekolekcjach kerygmatycznych, które odbędą się w najbliższy piątek i sobotę. Początek o 17.00 w piątek w Katolickim Centrum Edukacji w Rokitkach, ul. Czereśnia 1. 
  7. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby z niepełnosprawnością na Tczewski Dzień Osób z Niepełnosprawnością, który odbędzie się 3 grudnia 2022 roku w parafii Świętego Józefa w Tczewie. Prosimy, aby zgłaszać chęć uczestnictwa poprzez e-maila lub telefon komórkowy, który jest zamieszczony na plakacie. Więcej szczegółów w gablocie parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
  8. KOLĘDY: Rozpoczęliśmy internetowe zapisy na kolędę. Podczas ostatniej kolędy ten system bardzo dobrze się sprawdził i mogliśmy poświęcić więcej czasu na wizytę duszpasterską u tych z Was, którzy takiej wizyty chcą i oczekują. Osoby, które mogą mieć trudność z zapisem internetowym zapraszamy do Biura Parafialnego, po Mszy św. do zakrystii, lub kontaktu telefonicznego. Szczegółowy plan kolęd podamy w święta Bożego Narodzenia. 
  9. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana Eugeniusz Jaszewski. Módlmy się za niego. Wieczny odpoczynek 

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

- czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.