II Niedziela Adwentu

1. 1.Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które trwają w naszej parafii do środy włącznie na Mszach św. o godzinie 18.00
  2. 2.W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  3. 3.Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii od poniedziałku do piątki o godzinie 18.00, a w soboty o 7.30.
  4. 4.W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.
  5. 5.W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszej parafii świąteczne Msze Święte o godz. 11.30 Msza św połączona z Godziną Łaski, oraz o godzinie 18.00.
  6. 6.Roraty w sobotę o godzinie 7.30 (nie ma Mszy św. o godzinie 9.00), a od 17.00 Adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy.
  7. 7.W opłatki i świece wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystii.
  8. 8.Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj po Mszy św. przeznaczone dla kościoła na wschodzie.
  9. 9.W przyszłym tygodni po Mszach św. tradycyjna zbiórka ofiar dla potrzebujących w naszej parafii. Ofiary można składać również droga elektroniczną w zakrystii znajduje się terminal płatniczy.
  10. 10.W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. o godzinie 13.30
  11. 11.KOLĘDY: Rozpoczęliśmy internetowe zapisy na kolędę. Osoby, które mogą mieć trudność z zapisem internetowym zapraszamy do Biura Parafialnego, po Mszy św. do zakrystii, lub kontaktu telefonicznego. Szczegółowy plan kolęd podamy w święta Bożego Narodzenia.