Skip to main content
Ogłoszenia

III Niedziela Wielkanocna – 23 kwietnia 2023

By 22 kwietnia, 2023No Comments
  1. Jutro przypada liturgiczna uroczystość Świętego Wojciecha
  2. Zapraszamy na cykl spotkań dotyczących roli i znaczenia liturgii w kościele. Spotkania będą odbywały się w piątki po wieczornej Mszy św. w kościele  Rozpoczynamy od najbliższego piątku 21 kwietnia. Temat pierwszego spotkania – „Czym jest liturgia?” Spotkania będą miały charakter katechetyczno-informacyjny. 
  3. Dziękuję za wpłaty na konfesjonał – zebraliśmy już 2200 zł.  
  4. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy przeżywali święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw o Urodzaje. O 17.30 rozpoczniemy procesję przy figurze św. Marka w Stanisławie i przejdziemy procesją do kościoła na Msze św. 
  5. Przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.
  6. Zapraszamy na wspólny pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem, których rodzice sami nie dokonali pochówku. Msza św. będzie sprawowana we wtorek 25 kwietnia o 16.00 w kościele dolnym Matki Kościoła w Tczewie, po niej pochówek w grobowcu na Cmentarzu Komunalnym.
  7. Ksiądz Kapelan informuje, że jest cały czas do dyspozycji chorych, ich rodzin i personelu w ramach posługi w Szpitalach Tczewskich pod numerem kontaktowym 797474604. Ten numer jest ogólnodostępny w internecie, na naszej stronie internetowej a także na plakacie w naszej gablocie. Ksiądz Kapelan jednocześnie przypomina, że sakrament namaszczenia chorych nie jest „ostatnim namaszczeniem”, lecz sakramentem uzdrowienia, który ma umocnić chorego w obliczu lęku i obaw. Szczególny dar Ducha Świętego i zjednoczenie z męką Chrystusa mają zapewnić obecność Boga przy chorym i Bożą opiekę w cierpieniu (KKK 1520-1523). Ksiądz Kapelan prosi także, aby jak najszybciej kontaktować się z kapłanem, aby pojechać udzielić sakramentów świętych: namaszczenia chorych i spowiedzi św.; zachęca, aby nie zwlekać zbyt długo, lecz aby dzwonić już w momencie, kiedy chory jedzie do szpitala lub w momencie początkowego stadium choroby.
  8. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny.