Skip to main content
Ogłoszenia

V Niedziela Wielkanocna 28 kwietnia 2024 r. 

By 28 kwietnia, 2024No Comments
 1. Zapraszamy osoby, które chciałyby się włączyć w tworzenie parafialnej kawiarni, oraz chcące napić się kawy i spotkać ze znajomymi w niedzielę po Mszy św. o godzinie 9.30
 2. Przy wyjściu z kościoła można zabrać prasę katolicką. 
 3. Prosimy o wsparcie finansowe pokrycie kosztów sprzątania kościoła. Darowizny można składać w zakrystii, biurze parafialnym oraz przez formularz darowizn na stronie parafialnej.
 4. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30 w łączności z różańcem. Proszę o odmawianie różańca bez rozważań. Serdecznie zapraszamy, aby odmawiając Litanię loretańską   wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach i dar pokoju dla świata.
 5. 1 maja wspomnienie św. Józefa rzemieślnika – Święto Ludzi Pracy. 
 6. 2 maja Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy wywiesić flagi narodowej.
 7. 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny  i  kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte będą sprawowane jak w niedzielę: 7.30, 9.30, 12.00 i 16.30.
 8. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  1. w czwartek po Mszy św. o godzinie 18.00 – Godzina Święta z modlitwą o nowe powołania. spowiedź  św. dla wszystkich o godz. 17.00, majowe o 17.45
  2. w piątek  uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski,
  3. w sobotę o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o 17 45 nabożeństwo majowe. 
  4. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w sobotę od godz. 10.00. Rozpoczynamy od Lubiszewa i Rokitek
 1. Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów w środę 3 maja o godz. 16.30
 2. 10. 3 maja rozpoczynamy peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszej parafii. Uroczyste rozpoczęcie odbędzie się w łączności z Msza św. o godzinie 9.30. Rodziny pragnące przyjąć obraz Matki Bożej w swoich domach prosimy o zapisanie się w zakrystii lub biurze parafialnym. Przekazywanie obrazu będzie odbywało się w łączności z Mszami św. wieczornymi. 
 3. 11. Pozyskaliśmy płyty drogowe, z których zostanie wykonane utwardzenie na działce obok cmentarza, aby powstały dodatkowe miejsca parkingowe przy kościele. Budowa utwardzenia  wiąże się nierozerwalnie z kosztami. Płyty są pozyskanie nieodpłatnie, jednak do ich ułożenie trzeba wynająć firmę. Związku z powyższym w II niedziele miesiąca po Mszach św. będą odbywały się zbiórki na ten cel. Można również wpłacać ofiary na konto parafialne oraz przez formularz e-tacy.
 4. 12.2 maja w parafii św. Józefa w Tczewie odbędzie się Majówkowy Wieczór Młodych. Rozpocznie się on Mszą św. o godzinie 18.30, a następnie uczestnicy udadzą się na plac, gdzie będzie grill, zabawy oraz modlitwa. Serdecznie zapraszamy!