V Wielkiego Postu 17 marca 2024 r.

By 17 marca, 202421 marca, 2024No Comments
  1. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 17.15 oraz Gorzkie Żale o w niedzielę o godzinie 15.45.
  2. Dzisiaj zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. ze szkół w Lubiszewie, Dąbrówce, Swarożynie oraz z szkół tczewskich na Msze św. o godzinie 16.30.
  3. Spowiedzi słuchamy półgodziny przed każdą Mszą św. W Wielki Poniedziałek  spowiedź św. z udziałem kapłanów z dekanatu od godziny 16.30. do 18.00
  4. w poniedziałek 18 marca o godzinie 16.00 ks. bp. Ryszard Kasyna udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania. zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W piątek, 22 marca, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa z Tczewa do Stegny, nocą ok. 43 km. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Maksymiliana Kolbe na Abisynii o godz. 21.00. zapisy na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  6. W piątek 22 marca ulicami Tczew przejdzie po raz kolejny Droga Krzyżowa. Początek o godzinie 20.00 przy kościele św. Józefa, a zakończenie w Farze.
  7. Chorych odwiedzimy Wielki Wtorek, 26 marca. Chorych można zgłaszać w biurze parafialnym.
  8. Przyszła niedziela, 24 marca, będzie Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy św. pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
  9. W Niedzielę Palmową ministranci będą przed Mszami św. sprzedawać przygotowane przez nich i ich rodziców tradycyjne palmy wielkanocne. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wypoczynek ministrantów.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będzie można złożyć swój „Dar Serca” na paczki świąteczne dla potrzebujących.
  11. W zakrystii, biurze parafialnym oraz przez formularz darowizn na stronie parafialnej można składać ofiary na świąteczną dekorację kościoła.
  12. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych w piątki do Domu Parafialnego na godzinę 19.00. Tematem spotkań jest obecnie sakrament małżeństwa. Tematem najbliższych spotkań będzie sakrament małżeństwa.
  13. Zapraszamy młodzież pierwszego roku przygotowania do bierzmowania w sobotę 23 marca na godzinę 10:00 do domu parafialnego.
  14. Nasza parafia w terminie od 2 do 5 lipca 2024 roku organizuje pielgrzymkę do Wilna, Trok i Kowna. Szczegółowe informacje można znaleźć przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  15. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchowego w Pelplinie