Skip to main content
Ogłoszenia

XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2023

  1. W lipcu i sierpniu w naszym kościele Msze św. o godzinie 7.30, 9.30, 12.00 i 20.00. Poszukujemy zespołów muzycznych, które zechciały by zatroszczyć się o oprawę muzyczną Mszy św. o godzinie 20.00. Zainteresowanych proszę o kontakt. 
  2. W 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie pelplińską, Dykasteria Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów – na mocy uprawnień nadanych jej przez Papieża Franciszka – wyraziła zgodę, aby Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy była główną patronką naszej diecezji. Prośmy, aby Maryja nieustannie przychodziła z pomocą w wielorakich potrzebach naszych, byśmy potrafili jeszcze gorliwiej oddawać cześć Jej Synowi. 
  3. W przyszłym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu w środę po wieczornej Mszy św. do godziny 19.00 oraz w sobotę w godzinach od 17.00-17.45
  4. Dzisiaj Po Mszach św. święcenie pojazdów
  5. Zbliża się odpust Matki Bożej Pocieszenia, który przypada tym roku 3 września. Rekolekcje przed odpustem w tym roku poprowadzi ks. Sławomir Laskowski z diecezji Lubelskiej, który wiele lat pracował w Białorusi.  
  6. Zapraszam Radę Parafiną na spotkanie przed odpustowe w niedzielę 6 sierpnia na godzinę 18.30 do Domu Parafialnego. 
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godziny 17.00.  W trakcie adoracji okazja do spowiedzi św.; w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 8.00.
  8. W perską sobotę miesiąca chorych w sierpniu nie odwiedzamy. Jeżeli ktoś oczekuje wizyty kapłana, proszę o zgłoszenie w zakrystii lub biurze parafialnym.