Skip to main content
Ogłoszenia

XXXI Niedziela zwykła – 5 listopada 2023 r.

By 5 listopada, 2023No Comments
 1. Przypominam, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
 2. Wypominki za zmarłych jednorazowe, roczne oraz na Msze Święte zbiorowe można składać w biurze parafialnym oraz zakrystii.
 3. Dziękuję za ofiary złożone w Uroczystość Wszystkich Świętych na budowę chodnika. Zebraliśmy 3422,10 zł. 
 4. w Przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie”
 5. W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne na 2024 rok.
 6. Polecamy prasę katolicką: Pielgrzyma
 7. W piątki zapraszamy na godzinę 19.00 do Domu Parafialnego osoby chcące pogłębić swoją wiedzę na temat liturgii sakramentów. 
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu w czwartki po wieczornej Mszy św. do godziny 19.15.
 9. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny zapraszamy tego dnia do Rokitek. O godzinie 14.00 Msza św. w intencji ojczyzny w Katolickim Centrum Edukacji przy ul. Czereśniowej 1, następnie przemarsz pod obelisk. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.
 10. 10. W sobotę również w Katolickim Centrum Edukacji w Rokitkach o godzinie 16.00 Msza św. w intencji mieszkańców Śliwin  
 11. 11.Serdecznie dziękujemy Agnieszce i Andrzejowi Szlachetko za dodruk nowych śpiewników, które znajdują się na ławkach w kościele.
 12. 12.Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł + Albin Barski, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 11.00.