Skip to main content
Ogłoszenia

III  Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2023

  1. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45, w piątek o 17.15 Droga Krzyżowa. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  2. W okresie Wielkiego Postu będzie w naszym kościele dodatkowa Msza św. w niedzielę o godzinie 16.30 oraz w sobotę w Rokitkach w Katolickim Centru Edukacji o godzinie 16.00 
  3. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
  4. Dzieci zapraszamy na próby scholi parafialnej w piątki na godzinę 18.00 do domu parafialnego.
  5. Parafia współorganizuje z Biurem Pielgrzymkowym ARCUS pielgrzymkę na Bałkany z pobytem Medjugorie. Informacje na stronie parafialnej i przy wyjściu z kościoła. 
  6. Parafie dekanatu tczewskiego zapraszają do wzięcia udziału w VII Ekstremalnej Tczewskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 24 marca. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.30 w parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie, a następnie wyruszymy w drogę rowerem lub pieszo. Kolejne stacje drogi krzyżowej przebiegać będą przez ulice naszego miasta i wszystkie tczewskie parafie. Zapisy tylko internetowe. Link do zapisów można znaleźć na stronie internetowej oraz facebooku parafii NMP Matki Kościoła. Koszt jak w latach poprzednich 5 zł.
  7. W tym tygodniu został ustawiony w naszym kościele nowy konfesjonał. Czekaliśmy na niego dość długo. Wykonany został przez firmę Dubińscy z Tczewa. Jeszcze kilka szczegółów musimy dokończyć, ale możemy już w nim spowiadać. Ustawienie konfesjonału zmusiło nas do innego ustawienia ławek i innego rozmieszczenia stacji Drogi Krzyżowej, mam nadzieję że przyzwyczaimy się do tych zmian.