Skip to main content
Ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023

  1. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45, a o godz. 16.30  Msza św. w piątek o 17.15 Droga Krzyżowa. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  2. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz pomocy polskim misjonarzom.
  3. W okresie Wielkiego Postu będzie w naszym kościele dodatkowa Msza św. w niedzielę o godzinie 16.30 oraz w sobotę w Rokitkach w Katolickim Centru Edukacji o godzinie 16.00 
  4. W dniu 1 marca 2023 r. nasza parafia przeżywała wizytację ks. biskupa Arkadiusza. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do dobrego przeżycia tego czasu. Za miłe spotkania w szkołach w Lubiszewie i Rokitkach, w Domu pomocy Społecznej w Lubiszewie oraz na plebanii i z okazji błogosławienia Domu Parafialnego.
  5. Dom Parafialny udało się wyremontować dzięku wielu życzliwym osobom z kraju i zagranicy. Dziękuję ofiarodawcom, którzy zakupili i przekazali materiały potrzebne do remontu, tym którzy wykonywali pracę bezpłatnie lub udostępnili sprzęt, kolejni czekali dłużej za wynagrodzeniem. Wszystkim parafianom dziękuję za życzliwość, okazywaną również w formie darowizn finansowych. Intensywne prace w tym roku były możliwe dzięki darowiźnie z zagranicy – za którą mogliśmy zakupić i wykonać dach.  Mam nadzieją, że dom będzie służył parafianom i pielgrzymom. 
  6. Dzieci zapraszamy na próby scholi parafialnej w piątki na godzinę 18.00 do domu parafialnego.
  7. Parafia współorganizuje z Biurem Pielgrzymkowym ARCUS pielgrzymkę na Bałkany z pobytem Medjugorie. Informacje na stronie parafialnej i przy wyjściu z kościoła. 
  8. Parafie dekanatu tczewskiego zapraszają do wzięcia udziału w VII Ekstremalnej Tczewskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 24 marca. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.30 w parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie, a następnie wyruszymy w drogę rowerem lub pieszo. Kolejne stacje drogi krzyżowej przebiegać będą przez ulice naszego miasta i wszystkie tczewskie parafie. Zapisy tylko internetowe. Link do zapisów można znaleźć na stronie internetowej oraz facebooku parafii NMP Matki Kościoła. Koszt jak w latach poprzednich 5 zł.
  9. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.