Skip to main content
Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023 r.

 1. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45, w piątek o 17.15 Droga Krzyżowa. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 2. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Paweł Grzesiak student z Rzymu. 
 3. W najbliższą niedzielę 26 marca zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. ze szkół w Lubiszewie, Dąbrówce, Swarożynie oraz z szkół tczewskich na Msze św. o godzinie 13.30. 
 4. W okresie Wielkiego Postu będzie w naszym kościele dodatkowa Msza św. w niedzielę o godzinie 16.30 oraz w sobotę w Rokitkach w Katolickim Centru Edukacji o godzinie 16.00 
 5. Dziękuję z ofiary złożone dzisiaj na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. 
 6. Dzieci zapraszamy na próby scholi parafialnej w piątki na godzinę 18.00 do domu parafialnego.
 7. Podczas jarmarku wielkanocnego 25 marca odbędzie się na Placu Hallera ewangelizacja organizowana poprzez nasze parafie. Wszystkich chętnych zachęcamy do włączenia się w akcję ewangelizacji, a także prosimy o modlitwę o dobre owoce ewangelizacji. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. kapelanem Szpitali Tczewskich – tel. 797474604
 8. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej akurat niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona właśnie na poniedziałek. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Msza św. w tym dniu o godz. 18.00.
 9. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Do nich należy obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w sobotę, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 9.00, 16.00 (KCE Rokitki), i 18.30.
 10. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas każdej Mszy św. W kruchcie kościoła tego dnia będą wyłożone formularze zgłoszeniowe, które należy przed Mszą św. wypisać i po Mszy św. dostarczyć do zakrystii.
 11. Parafie dekanatu tczewskiego zapraszają do wzięcia udziału w VII Ekstremalnej Tczewskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 24 marca. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.30 w parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie, a następnie wyruszymy w drogę rowerem lub pieszo. Kolejne stacje drogi krzyżowej przebiegać będą przez ulice naszego miasta i wszystkie tczewskie parafie. Zapisy tylko internetowe. Link do zapisów można znaleźć na stronie internetowej oraz facebooku parafii NMP Matki Kościoła. Koszt jak w latach poprzednich 5 zł.
 12. W sobotę 25 marca młodzież klas VIII przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie o godzinie 10.00 do domu parafialnego.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w ubiegłym tygodniu odszedł Jacek Raszewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …