Skip to main content
Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r.

 1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.
 2. Rozpoczęliśmy rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Paweł Grzesiak student z Rzymu. Zapraszamy na rekolekcje do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne w łączności z Mszami św.;  w poniedziałek, wtorek i środę Adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 20.00. Zakończymy Apelem Jasnogórskim. 
 3. Dzieci ze szkoły podstawowej w Lubiszewie w poniedziałek, wtorek i środę mają wielkopostne rekolekcje zgodnie z planem przekazanym przez szkołę. 
 4. Dzisiaj zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. ze szkół w Lubiszewie, Dąbrówce, Swarożynie oraz z szkół tczewskich na Msze św. o godzinie 13.30. 
 5. W okresie Wielkiego Postu jest w naszym kościele dodatkowa Msza św. w niedzielę o godzinie 16.30 oraz w sobotę w Rokitkach w Katolickim Centrum Edukacji o godzinie 16.00 
 6. Spowiedzi słuchamy półgodziny przed każdą Mszą św. W niedzielę Palmową spowiedź św. z udziałem kapłanów z dekanatu od godziny 17.15. do 18.30
 7. W piątek, 31 marca, wyruszy również Ekstremalna Droga Krzyżowa z Tczewa do Stegny, nocą ok. 45 km. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Maksymiliana Kolbe na Abisynii o godz. 21.00. zapisy na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 8.00.
 9. W sobotę, 1 kwietnia, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. od godziny 10.00. Chorych można zgłaszać w biurze parafialnym.
 10. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy św. pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
 11. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, przypada rocznica śmierci Św. Jana Pawła II. W czasie ataków na Papieża chcemy wspólnie jeszcze bardziej zgłębiać jego nauczanie i naśladować jego miłość do Boga.
 12. W przyszłą niedzielę ministranci będą przed Mszami św. sprzedawać przygotowane przez nich i ich rodziców tradycyjne palmy wielkanocne. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wypoczynek ministrantów.
 13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będzie można złożyć swój „Dar Serca” na paczki świąteczne dla potrzebujących.
 14. W zakrystii, biurze parafialnym oraz przez formularz darowizn na stronie parafialnej można składać ofiary na świąteczną dekorację kościoła.