Skip to main content
Ogłoszenia

IV Niedziela Zwykła 5 lutego 2023

By 5 lutego, 20237 lutego, 2023No Comments
  1. Zakończył się czas odwiedzin duszpasterskich. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za miłe przyjmowanie nas z darem modlitwy i Bożego błogosławieństwa, dziękujemy za wszystkie spotkania, rozmowy, poczęstunki jak również za złożone ofiary, które są przeznaczone na remonty i inwestycje w naszej parafii. Jeszcze przez kilka lat będziemy spłacali remont dachu kościoła. 
  2. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła oraz na kwiaty do kościoła. w Ubiegłym roku na sprzątanie wydaliśmy ponad 7500 zł. 
  3. W sobotę, 11 lutego, obchodzimy w liturgii wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. Osoby starsze i chore zapraszamy tego dnia na Mszę Świętą o godz. 9.00 połączoną z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz udzieleniem tzw. Lourdzkiego Błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
  4. Zgodnie z zaleceniem Księdza Biskupa Diecezjalnego, kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na remont budynku naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  5. Polecamy prasę katolicką, jest nowy numer dwutygodnika Pielgrzym.
  6. Wspólny różaniec odmawiamy codziennie o godz. 17.30, w środy o godzinie 17.15, w sobotę o 8.30. w niedzielę o 9.00.
  7. Osoby pragnące pogłębiać swoją wiarę zapraszamy na „Seminarium odnowy wiary”, które odbywa się w każdą środę o godzinie 18.40 w domu parafialnym obok plebanii. Istnieje możliwość dołączenia do grupy.
  8. W najbliższą niedzielę 12 lutego 2023 r. na godzinę 13.30 zapraszamy dzieci I komunijna na Mszę św. połączoną z poświęceniem świec oraz innych przedmiotów religijnych. Po Mszy św. krawcowa będzie mierzyła dzieci  przed przystąpieniem do szycia alb. 
  9. Młodzież z klas I szkół ponadgimnazjalnych przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w sobotę  o godzinie  9.00 na Msze św. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. 
  10. W dniu 1 marca 2023 r. nasza parafia będzie przeżywała wizytację ks. Biskupa. W tym dniu młodzież z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania o godzinie 17.00.