Skip to main content
Ogłoszenia

  Niedziela Palmowa 2 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali o godz. 15.45
 2. Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadać będziemy w Niedzielę Palmową  od 17.15 do 18.30.
 3. W Wielki Czwartek w naszej katedrze biskup ordynariusz wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.00 dokona poświęcenia oleju krzyżma 
 4. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa – o godz. 18.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 22.00. 
 5. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godzinie 8.00 odmówimy Jutrznię; o godz. 14.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową, a o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do godziny 22.00. 
 6. W Wielką Sobotę, o godzinie 8.00 wspólnie odmówimy Jutrznię. Przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 8.30, 10.30, 11.30, 13.30 i 14.30.
 7. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem
 8. Dzisiaj przypada rocznica śmierci Św. Jana Pawła II. W czasie ataków na Papieża, chcemy wspólnie jeszcze bardziej zgłębiać jego nauczanie i naśladować jego miłość do Boga.
 9. Dziękujemy ministrantom i ich rodzicom za przygotowanie palm na dzisiejszą uroczystość.
 10. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar na paczki świąteczne dla potrzebujących.
 11. W zakrystii, biurze parafialnym oraz przez formularz darowizn na stronie parafialnej można składać ofiary na świąteczną dekorację kościoła. 
 12. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.