Skip to main content

Parafia współorganizuje z Biurem Pielgrzymkowym ARCUS pielgrzymkę na Bałkany z pobytem Medjugorie. Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem parafialnym. Są jeszcze wolne miejsca

PIELGRZYMKA NA BAŁKANY
ALBANIA – CZARNOGÓRA – BOŚNIA I HERCEGOWINA – CHORWACJA
Tirana –Kruja – Stary Bar – Budva – Kotor – Dubrownik – Medjugorie
Mostar – Split – Trogir – Plitwice – Zagrzeb – MarijaBistrica – Ołomuniec
 
DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 8:00. Wylot o godz. 10:35. Przylot do Tirany o godz. 12:40. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Tirany.
 
DZIEŃ 2
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Albanii – Tirany z przewodnikiem miejscowym, podczas którego zobaczymy m.in. plac Skanderbega, meczet Ethem Beja uznawany za najpiękniejszą budowlę Tirany czy wieżę zegarową o wysokości 35 metrów, która do 1970 roku stanowiła najwyższy budynek w mieście. Następnie zwiedzimy muzeum Bunk’Art, które mieści się w ogromnym schronie przeciwatomowym. Znajdujące się tu wystawy oraz instalacje artystyczne, mają na celu przedstawienie skomplikowanej historii kraju.Po południu przejazd do Krui – pierwszej stolicy Albanii, gdzie zobaczymy zamek wraz z Muzeum Skanderbega– albańskiego przywódcy i bohatera narodowego. Na koniec udamy się na najstarszy bazar w całym kraju, którego historia sięga kilkuset lat. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Czarnogóry. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w miejscowości Stary Bar – jednego z najlepiej zachowanych miast warownych. Następnie przejazd doBudvy– prawdopodobnie najstarszego miasta na wybrzeżu adriatyckim. Zwiedzanie starego miasta wraz z katedrą św. Jana. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Budvy.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do Kotoru– spacer po historycznym centrum miasta wpisanym na listę UNESCO. Następnie przejazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku”. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Medjugorie.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie, a następnie przejazd do Mostaru – zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny z przewodnikiem, gdzie zobaczymy m.in. słynny Stary Most, meczet i dom turecki.Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neum.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek na plaży.Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie, po którym wycieczka do Splitu i Trogiru – zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie. Zobaczymy m.in. Pałac Dioklecjana i katedrę św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Jezior Plitwickich.

DZIEŃ 9
Śniadanie, po którym przejazd do Plitwic. Zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, gdzieprzepiękne jeziorapołączone są ze sobą licznymi wodospadami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Zagrzebia.

DZIEŃ 10
Śniadanie, po którym przejazd do stolicy Chorwacji. Zwiedzanie Zagrzebia: Stare Miasto z katedrą św. Stefana, plac św. Marka. Następnie przejazd do MarijaBistrica, gdzie znajduje się cudami słynąca czarna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 11
Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca – katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjazd w drogę powrotną. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.
 
Termin:26.06-6.07.2023
Cena:5 590 zł
Stali Klienci: 5 310 zł

CENA OBEJMUJE:
Przelot na trasie Warszawa-Tirana, opłaty lotniskowe i paliwowe;
Przejazd klimatyzowanym autokarem;
10 noclegów w hotelach lub pensjonatach /*, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
Wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
Opiekę duchową kapłana;
Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 
CENA NIE OBEJMUJE:
Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 110-120 EUR;
Napojów do obiadokolacji;
Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 890 zł;
Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (167,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (419,25 zł).

UWAGI:
Program ramowy – godziny lotów i kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie;
Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
Jeżeli godziny przelotów na to pozwolą, organizator zapewni Uczestnikom obiadokolację w dniu 1.;
Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie;
Wykonanie i opłacenie testu na Covid-19 (o ile jest on wymagany) leży po stronie Uczestnika.
 
WARUNKI PŁATNOŚCI:
Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1500 zł zaliczki + ewentualne ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.