Skip to main content
Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2023

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne oraz rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. 
 2. Zapraszamy na cykl spotkań dotyczących roli i znaczenia liturgii w kościele. Spotkania odbywają się w piątki po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym o godzinie 18.40.   Najbliższe spotkanie będzie dotyczyło liturgii sakramentu chrztu świetego. 
 3. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30 w łączności z różańcem. Proszę o odmawianie różańca bez rozważań. Serdecznie zapraszamy, aby odmawiając Litanię loretańską   wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach i dar pokoju dla świata.
 4. Jutro 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa rzemieślnika – Święto Ludzi Pracy. 
 5. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy wywiesić flagi narodowej.
 6. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny  i  kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte będą sprawowane jak w niedzielę: 7.30, 9.30, 12.00 i 16.30.
 7. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • w czwartek o godz. 17.00 – Godzina Święta z modlitwą o nowe powołania
 • w piątek  o godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź  św. dla wszystkich o godz. 16.30
 • w sobotę o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w milczeniu,; o 17 45 nabożeństwo majowe.            
 1. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00.
 2. Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów w środę 3 maja o godz. 16.30.