Skip to main content
Ogłoszenia

XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2023

By 27 sierpnia, 2023No Comments
  1. W najbliższą niedzielę z racji odpustu Matki Bożej Pocieszenia godziny Mszy św. ulegną zmianie.  W kościele będą o 7.30 i 9.00 oraz na placu suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Arkadiusza Okroja o godzinę 12.00.  O godzinie 16.00 Nieszpory
  2. Dzisiaj o godzinie 15.00 w Szpęgawie Msza św. dziękczynna za plony. 
  3. W przyszłym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu w środę po wieczornej Mszy św. do godziny 19.00 oraz w sobotę w godzinach od 17.00 -17.45
  4. Od czwartku rozpoczynamy rekolekcje przed odpustem Matki Bożej Pocieszenia. Program znajduje się w biuletynie, na stronie parafialnej oraz Facebooku. Rekolekcje prowadzi ks. Sławomir Laskowski z Lublina. 
  5. Zapraszamy na koncert chóru z parafii św. Mikołaja w Gdańsku w sobotę na godzinę 19.30. Chór wykona pieśni maryjne i Akatyst. 
  6. Ofiary na kwiaty do kościoła i dekoracji ołtarza polowego na czas odpustu parafialnego można składać w zakrystii,  do skarbony pod chórem lub na konto parafialne. Dziękuję wszystkim za dotychczas złożone ofiary. 
  7. W ramach przygotowań do odpustu proszę o przygotowanie ciast na poczęstunek dla pielgrzymów, których w tym roku będziemy podejmowali w Domu Parafialnym. Ciasta można przynieść w sobotę lub niedzielę rano do plebanii. 
  8. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. W tym czasie okazja do spowiedzi św. W sobotę o 8.00 Godzinki następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po południu o 17.00  adoracja Najświętszego Sakramentu i również okazja do spowiedzi św. 
  9. Chorych. ks. Rekolekcjonista odwiedzi w sobotę po Mszy św. o godzinie 9.00. W trakcie Mszy św. odbędzie się również obrzęd namaszczenia chorych. 
  10. Z naszej wspólnoty odszedł Eugeniusz Pek – pogrzeb w środę o godzinie 10.00.