Skip to main content
Ogłoszenia

Uroczystość Trójcy Świętej – 4 czerwca 2023

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej nasz parafialny odpust. Ze względu na uroczystość I komunii św. w naszej parafii, suma odpustowa będzie o godzinie 16.30, której będzie przewodniczył ks. Andrzej Ossowki, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie.
 2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności
 3. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej.
 4. Serdecznie zapraszamy na Tczewski Marsz Życia, który odbędzie się dzisiaj (w niedzielę). Początek marszu w Kościele farnym na starym mieście
  o godz. 15.00. 
 5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z procesją o godz. 18.00 (Msza św). W niedzielę procesja po Mszy o godz. 9.30.
 6. Dzieci chętne do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy na próby, które odbędą się we wtorek i w środę o godz. 17.00. Również zapraszam młodzież chcącą pomóc dzieciom przy sypaniu kwiatów. 
 7. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 9 czerwca.
 8. Parafia organizuje w dniach od 31 lipca do 4 sierpnia wyjazd do Łeby dla scholi parafialnej oraz dzieci chętnych do udziału w takim wydarzeniu. Zainteresowanych proszę kontakt. 
 9. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Procesja przejdzie tradycyjną trasą. Dziękuję osobom, które zadeklarowały pomoc przy przygotowaniu ołtarzy. Msze św. o 7.30 kościele  oraz o 10.00 na Palcu Maryjnym. Po Mszy św. wyruszy procesja. 
 10. Szczególne podziękowania dla Anny i Tadeusza Bubka oraz  współpracowników za skoszenie trawy na Placu Maryjnym. Dziękujemy rodzinie Bronk za wywiezienie skoszonej trawy.